Natur-Pharm.pl
Informacje w podsumowaniu zamówienia

Złożenie zamówienia oznacza zawarcie umowy sprzedaży. Sprzedawca będzie informował na wskazany adres e-mail o postępach w jego realizacji.

Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Blog kategorie
Hupercyna A – Skuteczne wsparcie mózgu 0
Hupercyna A – Skuteczne wsparcie mózgu

Hupercyna A – wsparcie mózgu

Hupercyna jest związkiem chemicznym pochodzącym z grupy alkaloidów, czyli związków pochodzenia naturalnego. Naturalne źródło tego związku chemicznego, czyli mech widłaka goździstego, jest pozyskiwany w postaci ekstraktów. Swoje pierwotne zastosowanie hupercyna miała już w tradycyjnej  medycynie chińskiej. Sama substancja określana jest jako nootropowa, której suplementację zaleca się szczególnie osobom aktywnym intelektualnie, które chcą zwiększyć wydajność własnego umysłu.

Źródła hupercyny

Hupercyna może być pozyskiwana zarówno ze źródeł naturalnych, jak i przy pomocy syntezy chemicznej. Syntetyczne źródła hupercyny cechują się wysoką koncentracją tej substancji – nawet do 90%. Oprócz wysokiego stężenia hupercyny, źródła syntetyczne zawierają także pozostałości i zanieczyszczenia z przeprowadzanej syntezy. Naturalne źródło hupercyny, czyli ekstrakt z widłaka goździstego, pozbawiony jest syntetycznych zanieczyszczeń.

Hupercyna – jaką role odgrywa w organizmie?

Substancja została zakwalifikowana jako substancja GRAS (Generally Recognized As Safe), co oznacza, że jest bezpieczna w użytkowaniu przez człowieka. Hupercyna poprawia zdolność uczenia się oraz koncentrację. Stosowany często w przypadku choroby Alzheimera. Działa jak odwrotność inhibitora acetylocholinoesterazy. Substancja zwiększa poziom acetylocholiny, co skutecznie wpływa na rozwój i poprawę koncentracji, efektywniejszego uczenia się i lepszego przyswajania wiedzy. Acetylocholina odpowiada także za poprawę pamięci, zarówno krótkotrwałej, jak i długotrwałej.

Hupercyna – wsparcie w sporcie

Substancja przydatna jest także jeśli chodzi o aktywność fizyczną. Wspomaga aktywność zarówno siłową, jak i wytrzymałościową. W trakcie uprawiania sportu organizm człowieka zużywa dużo acetylocholiny, którą trzeba dostarczyć organizmowi. Odpowiednio dostosowana dieta pozwala zachować optymalny poziom hupercyny. 

Przyjęcie odpowiedniej dawki hupercyny przed rozpoczęciem treningu może przyczynić się do rozbudzenia receptorów nikotynowych, które odpowiadają za zwiększenie siły skurczu mięśnia.

Jak dawkować hupercynę?

Optymalna dawka określana jest między 100 a 200 mcg/dzień. Hupercyna jest rozpuszczalna w wodzie, dlatego łatwo ją przyjąć w trakcie posiłku. Można ją przyjmować przed ważnymi, wymagającymi dużego skupienia, sytuacjami. Aby otrzymać jeszcze lepszy efekt suplementacji, należy przyjmować hupercynę jednocześnie z substancjami, które potęgują wydzielanie acetylocholiny.

Hupercyna – czy to bezpieczna substancja?

Badania toksykologiczne wykazały, że substancja naturalna, jaką jest hupercyna, jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia człowieka. Przyjmowanie tej substancji można rozdzielić na kilka mniejszych dawek przyjmowanych w ciągu dnia, jednak maksymalne działanie zapewnia przyjęcie jednej, skoncentrowanej dawki. Przyjmując hupercynę warto połączyć z przyjmowaniem innych substancji, takich jak:

  •       cholina,
  •       alpha GPC,
  •       kofeina,
  •       n-acetylo-l-karnityna,
  •       acetylo-l-karnityna,

Hupercyna – dla kogo jest przeznaczona?

Hupercyna to bezpieczna i naturalna substancja o szerokim zastosowaniu. Wspomaga koncentrację, szybsze zapamiętywanie i zwiększa motywację. Substancja doprowadza także do mocniejszego spinania mięśni, co wpływa na jakość wykonywanych ćwiczeń fizycznych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl