Natur-Pharm.pl
Menu

Koncentracja i pamięć 

Suplementy poprawiające koncentrację oraz wspomagające pamięć to produkty oparte na naturalnych składnikach, które pomogą w pełni wykorzystać funkcje poznawcze. Dzięki wyciągom z takich roślin jak wąkrotka czy miłorząb rozproszenie czy problemy z pamięcią na zawsze odejdą w niepamięć! 

Koncentracja i Pamięć

ETAS®  60kaps. KOGEN ETAS® 60kaps. KOGEN
Producent: KOGEN
Cena: 159,00 zł
zobacz więcej

Suplementy pomagające na spadki koncentracji i kłopoty z pamięcią 

Przyczyny kłopotów z koncentracją i pamięcią są liczne, jednak niemal wszystkie wiążą się z trybem życia, jaki prowadzi większość ludzi. Wśród nich wymienić można stres, życie w ciągłym biegu, małą ilość czasu na odpoczynek oraz wynikające z nich problemy ze snem. To właśnie te czynniki powodują, że coraz większej liczbie osób trudniej skupić się na wykonywanych zadaniach albo przypomnieć sobie jakieś rzeczy nawet z niedalekiej przeszłości. Jak zatem radzić sobie z tymi problemami? Sporo osób korzysta z szybkiego rozwiązania, jakim są napoje energetyczne, kawa bądź inne napoje zawierające kofeinę. Jednak rozwiązanie szybkie nie zawsze jest tym najlepszym i tak dzieje się w tym przypadku. Właściwości kofeiny usprawniające koncentrację i pamięć znikają wraz z usunięciem kofeiny z organizmu. Co więcej, napoje energetyczne spożywane w nadmiarze mogą wywołać poważne problemy ze zdrowiem, dlatego nie należy ich nadużywać. Zamiast sięgać po kofeinę, lepiej jest skorzystać z naturalnych i sprawdzonych sposobów, jakimi są suplementy diety oparte na składnikach roślinnych. 

 

Skąd kłopoty z koncentracją i pamięcią? 

Problemy z osłabioną koncentracją i mniej sprawną pamięcią nie muszą wynikać jedynie ze stresu i braku czasu na odpoczynek. Innymi czynnikami je powodującymi są niedobory niezbędnych dla dobrego funkcjonowania organizmu składników, takich jak potas i magnez. Ich niewystarczająca ilość może być sygnalizowana przez organizm na różne sposoby. Jeśli zdarza Ci się coś zgubić, jesteś rozkojarzony bądź masz trudności z zaplanowaniem czasu, w Twoim organizmie może znajdować się zbyt mało magnezu lub potasu. Warto również zwrócić uwagę na nawodnienie. Woda to kluczowy składnik organizmu człowieka. Gdy nie dostarczy się jej w odpowiedniej ilości, można cierpieć na bóle głowy lub ogólne osłabienie.

 

Jak radzić sobie z problemami z koncentracją i pamięcią?

 

Najważniejszym krokiem, jaki należy podjąć w walce z kłopotami z koncentracją i pamięcią to przyjrzenie się swojemu trybowi życia. Jeśli obfituje on w długotrwały stres, a do tego nie przewiduje aktywności fizycznej, to warto zmienić ten stan rzeczy na ile pozwalają na to warunki. Znaleźć przynajmniej dłuższą chwilę tylko dla siebie w ciągu dnia, najlepiej przy okazji wykonać proste ćwiczenia fizyczne - zwłaszcza w przypadku długotrwałej pracy przy komputerze. Rozładowanie stresu pozwoli na odświeżenie sprawności pamięci i innych procesów poznawczych. Nawet spędzanie czasu przy telefonie może być produktywne! Wystarczy skorzystać z licznych aplikacji ćwiczących pamięć, a także gier logicznych i strategicznych. Świetnym pomysłem, pożytecznym pod wieloma względami jest także nauka języków! Niezależnie od zastosowanych rozwiązań niczego nie zastąpi odpowiednia dieta oraz suplementacja niezbędnych składników. By zadbać o odpowiednie zasoby witamin i minerałów pomagających w utrzymaniu dobrej pamięci i wydajności umysłu, najlepiej jest sięgnąć po rozwiązanie naturalne, o prostym składzie. Współczesna nauka, jak i doświadczenie dawnych mędrców z różnych regionów świata dają nam wgląd, które preparaty roślinne posiadają największą skuteczność. Na przykład rośliny, takie jak bakopa, kadzidłowiec czy wąkrotka azjatycka są używane od setek lat na obszarze Azji Wschodniej i Południowej, zwłaszcza w Indiach i Chinach. Ciekawostkę stanowi fakt, że rośliny, takie jak na przykład wspomniany kadzidłowiec, poza działaniem leczniczym jest używany jako baza do tworzenia aromatycznych olejków eterycznych. Nie jest to dziełem przypadku, w końcu także zapachy mogą pobudzać umysł do działania!  Nie można jednak zapominać o pierwiastkach, których niedobór także może prowadzić do osłabienia pamięci. Przydatnym w tej kwestii okazuje się szczególnie magnez, który silnie wpływa na poprawę pamięci, a przy tym pomaga redukować napięcie i stres. Z kolei cynk ochrania układ nerwowy przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, więc również dobrze jest dbać, by nie występowały niedobory. Podobne działanie wykazuje witamina B1, B6 oraz PP, którą można z łatwością znaleźć w naturalnych suplementach. Jak widać natura podsuwa liczne rozwiązania na problemy z wydajnością umysłową!

 

Natura jako sposób na sprawny umysł!

Każdy czasami zmaga się z osłabioną pamięcią i trudnościami z koncentracją. Niezależnie od tego czy przyczyną jest wiek, czy niekorzystne czynniki zewnętrzne, dobrze jest dbać o swój umysł za pomocą suplementacji naturalnymi preparatami. Dlatego rośliny o działaniu docenianym od pokoleń i potwierdzonym przez współczesną naukę to bezpieczny sposób na utrzymanie świetnej kondycji umysłowej! 

Wybrane dla Ciebie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl