Natur-Pharm.pl
Menu

Profilaktyka nowotworów

Suplementy diety wspomagające profilaktykę nowotworów zawierają składniki zmniejszające ryzyko wystąpienia nowotworów i wzmacniające organizm. Dzięki zawartości składników roślinnych cenionych od wieków można wydatnie zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia nowotworów. Suplementy diety o naturalnym składzie są bezpiecznym sposobem wspierania profilaktyki nowotworów!

Profilaktyka Nowotworów

CHLORELLA 1000 TABLETEK / SOUL-FARM CHLORELLA 1000 TABLETEK / SOUL-FARM
Producent: Soul-Farm
Cena: 55,80 zł
zobacz więcej
CHLORELLA, 120 KAPSUŁEK PREMIUM CHLORELLA, 120 KAPSUŁEK PREMIUM
Producent: Soul-Farm
Cena: 39,00 zł
zobacz więcej
SELEN+CYNK 300MG 120 KAPSUŁEK - SOUL-FARM SELEN+CYNK 300MG 120 KAPSUŁEK - SOUL-FARM
Producent: Soul-Farm
Cena: 34,99 zł
zobacz więcej
SOLGAR L-arginina 500 mg 50 kapsułek SOLGAR L-arginina 500 mg 50 kapsułek
Producent: SOLGAR
Cena: 58,84 zł
zobacz więcej

Skąd biorą się nowotwory? 

Nowotwory to grupa chorób, których występowanie niemal zawsze jest efektem działania wielu równoległych czynników. W większości przypadków, poza na przykład czynnikami genetycznymi, można świadomie kształtować ten współczynnik ryzyka. Według licznych badań naukowych styl życia w ogromnym stopniu determinuje prawdopodobieństwo wystąpienia tych potencjalnie bardzo groźnych chorób. Powszechnie wiadomo, że ogromny negatywny wpływ na ryzyko wystąpienia nowotworu ma palenie papierosów oraz niewłaściwa dieta. Innymi czynnikami mogącymi wpłynąć na rozwój nowotworu są m.in. nadmierne spożywanie alkoholu, życie w ciągłym stresie czy problemy z wagą, takie jak nadwaga lub otyłość. Warto więc przyjrzeć się swojemu trybowi życia i zmienić swoje nawyki na lepsze. 

 

Jak przeciwdziałać nowotworom? 

Najważniejszym krokiem, jaki należy podjąć, aby przeciwdziałać rozwojowi nowotworów to zmiana nieodpowiedniego trybu życia. Jeśli Twój dzień pełen jest stresujących sytuacji, mało się ruszasz, w wolnej chwili wychodzisz zapalić papierosa, a zamiast pełnowartościowego obiadu codziennie wybierasz fast-foody, to najwyższy czas, aby zmienić coś w swoim życiu! Warto poświęcić więcej czasu na odpoczynek i relaks, zainteresować się dietą śródziemnomorską i stopniowo rezygnować z palenia papierosów. Nie należy również zapominać o takich czynnościach jak używanie kremów z filtrami podczas opalania oraz w czasie gorących, słonecznych dni czy zaszczepieniu się przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby. 

Kolejny bardzo ważny krok to wykonywanie badań. Warto poświęcić trochę czasu, aby wykonać takie badania jak mammografia, badanie skóry czy kolonoskopia. Nie należy również ignorować stanów zapalnych pojawiających się w organizmie - koniecznie trzeba je wyleczyć. 

 

Suplementy wspomagające profilaktykę nowotworów

 

Dobrym uzupełnieniem przedstawionych sposobów zapobiegania nowotworom jest przyjmowanie suplementów, które pomogą w profilaktyce nowotworów. Wśród nich wyróżnić można suplementy zawierające nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3. Jak mówią badania, kwasy Omega-3 obniżają ryzyko zachorowalności na nowotwory np. żołądka, trzustki czy płuc. Dzieje się tak dlatego, że kwasy te posiadają właściwości przeciwzapalne. Można je przyjmować, jedząc ryby, orzechy czy nasiona, jak również stosując odpowiednie suplementy diety. 

Inną istotną substancją wspierającą profilaktykę nowotworów jest likopen. Pozwala on uchronić komórki przed uszkodzeniami, a poprzez to przyczynia się do zmniejszenia ryzyka zachorowania na nowotwór układu pokarmowego czy prostaty. Likopen występuje w pomidorach, lecz jego odpowiednią ilość również suplementować można za pomocą specjalnych preparatów. 

Również substancja o nazwie resweratrol jest skutecznym sposobem zapobiegania nowotworom. Resweratrol to substancja o silnym działaniu antyoksydacyjnym, a co więcej, pomaga zahamować wzrost i rozwój komórek raka piersi. Dzieje się tak, gdy suplementowana jest wraz z rapamacyną, lekiem stosowanym w transplantologii. Lecz nie przydaje się wyłącznie w takiej sytuacji - posiada również właściwości przeciwzapalne, przeciwdrobnoustrojowe oraz przeciwnowotworowe. 

 

Przepędź nowotwór tam, gdzie raki zimują! 

Działania mające na celu profilaktykę nowotworów warto podejmować każdego dnia. Niezwykle istotne jest, aby pamiętać o chwili odpoczynku i odstresowaniu się oraz jedzeniu pełnowartościowych posiłków. Nie należy przesadzać również z konsumpcją alkoholu, jak i z paleniem papierosów. W profilaktyce nowotworów będą także przydatne odpowiednie suplementy diety, które da się łatwo zaaplikować. Dlatego nie czekaj i podejmij działania profilaktyczne już dziś! 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl