Natur-Pharm.pl
Menu

Suplementy na układ krążenia i serce

Suplementy na układ krążenia i serce to preparaty, które mają na celu wesprzeć układ krwionośny. Wśród substancji, które korzystnie wpłyną na ten układ, znajdziemy m.in. różne witaminy i minerały oraz kwasy tłuszczowe omega-3.

Układ Krążenia i Serce

CHLORELLA 1000 TABLETEK / SOUL-FARM CHLORELLA 1000 TABLETEK / SOUL-FARM
Producent: Soul-Farm
Cena: 55,80 zł
zobacz więcej
CHLORELLA, 120 KAPSUŁEK PREMIUM CHLORELLA, 120 KAPSUŁEK PREMIUM
Producent: Soul-Farm
Cena: 39,00 zł
zobacz więcej
CHROM 200 µg 50 kapsułek Terranova CHROM 200 µg 50 kapsułek Terranova
Producent: Terranova
Cena: 54,94 zł
zobacz więcej
Forest Vitamin Urydyna Monofosforan 50g Forest Vitamin Urydyna Monofosforan 50g
Producent: Forest Vitamin
Cena: 139,90 zł
zobacz więcej
OLIGO-ELITE  30kaps. KOGEN OLIGO-ELITE 30kaps. KOGEN
Producent: KOGEN
Cena: 119,00 zł
zobacz więcej
SOLGAR  Naturalny Beta-karoten 7 mg 60 kapsułek SOLGAR Naturalny Beta-karoten 7 mg 60 kapsułek
Producent: SOLGAR
Cena: 73,50 zł
zobacz więcej

Witaminy z grupy B i ich korzystny wpływ na układ sercowo-naczyniowy

Jedną z witamin, którą doceni układ krążenia, jest kwas foliowy. Jest on syntetyczną, w 100% przyswajalną formą witaminy B9. Chroni ściany naczyń krwionośnych. Zmniejsza poziom homocysteiny we krwi, której wysokie stężenie stanowi duże zagrożenie dla zdrowia. Niedobór kwasu foliowego może prowadzić do niedokrwistości oraz różnych chorób układu krwionośnego. Ma działanie przeciwanemiczne.

Kolejnymi witaminami są pirydoksyna (witamina B6) i kobalamina (witamina B12). One również obniżają poziom homocysteiny we krwi. Witamina B6 reguluje pracę serca i uczestniczy w procesie hematopoezy. Witamina B12 bierze udział w produkcji erytrocytów i przeciwdziała niedokrwistości.

 

Kwas askorbinowy i rutyna wsparciem dla układu krwionośnego

Poza witaminami z grupy B układ krwionośny doceni również kwas askorbinowy (witaminę C) i rutynę. Kwas askorbinowy wpływa pozytywnie na stan naczyń krwionośnych — uszczelnia je oraz wzmacnia. Działa wzmacniająco na ściany tętnic, żył i naczyń włosowatych. Bierze udział w wytwarzaniu erytrocytów i regulacji ciśnienia tętniczego. Zwiększa przyswajalność cennego żelaza. Z kolei rutyna przedłuża działanie witaminy C. Rutyna uszczelnia i wzmacnia naczynia włosowate. Wspomaga walkę z miażdżycą naczyń i zaburzeniami krążenia żylnego. Zapobiega pajączkom i żylakom. Kwas askorbinowy i rutyna działają uelastyczniająco i wzmacniająco na żyły.

Witamina D3 i K2 - poznaj moc synergii

Witamina D3 działa synergicznie z witaminą K2. Oznacza to, że przyjmowanie tych dwóch witamin razem, przyniesie lepsze efekty, niż stosowanie ich osobno. Razem wspierają i uszczelniają układ sercowo-naczyniowy oraz mają udział w zapobieganiu jego chorobom. Obniżają ryzyko miażdżycy. Działają oczyszczająco na żyły i tętnice. Witamina D3 działa wzmacniająco na serce, usprawnia funkcjonowanie płytek krwi i reguluje jej krzepliwość.

Minerały i ich wpływ na układ krążenia

Żelazo to cenny minerał, który umożliwia prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia. Jest niezbędne do produkcji erytrocytów i zapobiega niedokrwistości. Powyżej wspomniany kwas askorbinowy i foliowy, pirydoksyna oraz kobalamina pozwalają zwiększyć jego przyswajalność.

Magnez jest minerałem o dużym znaczeniu dla układu krążenia. Jego niedobory mogą zwiększać prawdopodobieństwo zachorowania na różne choroby tego układu. Z kolei jego obecność zmniejsza ryzyko arytmii i może przyczynić się do mniejszego prawdopodobieństwa rozwoju miażdżycy. Jego przyjmowanie może być pomocne w walce z tymi dolegliwościami. Magnez może okazać się również pomocnym elementem prewencji schorzeń serca. Wpływa na prawidłową pracę, skurcz i rozkurcz serca. Reguluje czynność mięśnia sercowego.

Chlorella — mały glon o niezwykłej mocy

Chlorella to zielona mikroalga słodkowodna, która stanowi źródło wielu cennych substancji. Zawiera m.in. wcześniej wspomniane żelazo oraz magnez, witaminę B6, B9 i B12, a także kwas askorbinowy. Zawiera także chlorofil, który działa wzmacniająco na układ krwionośny. Chlorella wpływa korzystnie na pracę serca oraz krążenie. Może pomóc w zmniejszeniu poziomu cukru i złego cholesterolu we krwi. Zwiększa za to ilość tlenu we krwi i przyczynia się do jej oczyszczania. Stymuluje produkcję erytrocytów. Może być pomocna w przypadku anemii.

L-arginina - cenny aminokwas z cennym wpływem na układ sercowo-naczyniowy

L-arginina jest aminokwasem endogennym, który wpływa na funkcjonowanie układu krążenia i serca. Rozszerza naczynia krwionośne, dzięki czemu oddziałuje pozytywnie na transport tlenu i umożliwia lepsze natlenienie mięśni oraz mózgu. Wpływa także na rozszerzenie naczyń tętniczych. Pomaga również w uszczelnieniu naczyń krwionośnych. Reguluje ciśnienie krwi oraz zaburzenia rytmu serca. Obniża ryzyko tworzenia się zakrzepów.

Kwasy tłuszczowe omega-3 i ich dobroczynny wpływ na układ krwionośny

Kwasy tłuszczowe omega-3 należą do rodziny Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT), a ich obecność w organizmie jest konieczna do jego prawidłowego funkcjonowania. Wspierają prawidłową pracę serca. Przeciwdziałają różnym chorom układu krwionośnego, a także zaburzeniom rytmu serca oraz powstawaniu zakrzepów i zatorów. Zmniejszają ryzyko różnych dolegliwości układu krwionośnego. Obniżają poziom złego cholesterolu oraz podnoszą poziom dobrego cholesterolu. Zmniejszają także lepkość i nadmierną krzepliwość krwi oraz jej ciśnienie tętnicze. Polepszają jej przepływ. Redukują częstotliwość bólów serca.

Wybrane dla Ciebie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl