Kategorie
Producent
Dostępność
Cena
-
od
do
Suplementy na układ moczowy i nerki
Suplementy na układ moczowy i nerki to preparaty, które mają na celu korzystnie wpłynąć na układ moczowy, np. poprzez zmniejszenie ryzyka wystąpienia infekcji tego układu, wsparcie pracy nerek, czy usprawnienie przepływu moczu. Do substancji, które pozytywnie wpłyną na układ moczowy, zaliczyć można m.in.: żurawinę, pokrzywę, kurkumę oraz bromelainę.
Pozytywny wpływ żurawiny na układ moczowy
Żurawina to bogaty w cenne substancje owoc, który wykazuje korzystny wpływ na układ moczowy. Obniża ona prawdopodobieństwo wystąpienia infekcji tego układu. Może być pomocna w walce z zapaleniem pęcherza moczowego, a także z chorobami nerek. Pozytywnie oddziałuje na stan dróg moczowych.
Pokrzywa dla układu moczowego
Pokrzywa zwyczajna to bylina z rodziny pokrzywowatych, która posiada wiele cennych właściwości. Wykazuje działanie moczopędne. Zmniejsza poziom mocznika w organizmie. Pomaga w walce z kamicą nerkową. Jest pomocna w przypadku BPH, czyli łagodnego przerostu prostaty.
Buzdyganek naziemny wsparciem dla nerek
Buzdyganek naziemny, znany także jako tribulusterrestris lub po prostu tribulus, to roślina należąca do rodziny parolistowatych, którą doceni układ moczowy. Tribulus wspiera pracę nerek i może być pomocny w walce z kamieniami nerkowymi. Działa moczopędnie. Pomaga w zaburzeniach oddawania moczu oraz zapaleniach prostaty.
Mniszek lekarski i jego oddziaływanie na układ moczowy
Mniszek pospolity, zwany także mniszkiem lekarskim, to roślina, z którą spotkał się chyba każdy. Ta bylina z rodziny astrowatych, poza dodaniem koloru do krajobrazu, może dodać nieco dobrego do Twojego zdrowia, a to za sprawą swoich właściwości zdrowotnych. Mniszek lekarski wykazuje działanie moczopędne. Usprawnia przepływ moczu. Wspomaga walkę z chorobami nerek.
Ostropest plamisty i jego wpływ na nerki
Ostropest plamisty to roślina, która, tak jak opisywany powyżej mniszek lekarski, należy do rodziny astrowatych. Jego także można spotkać na łąkach i on również posiada właściwości zdrowotne. Pozyskiwana z niego sylimaryna poprawia zdolność regeneracji nerek. Jest pomocna w leczeniu uszkodzeń miąższu.
Olej z pestek dyni dla pęcherza moczowego
Olej z pestek dyni to cenny środek o pozytywnym wpływie na zdrowie układu moczowego. Jest pomocny w leczeniu chorób pęcherza, jego nadreaktywności oraz powiększonej prostaty. Wzmacnia i działa rozluźniająco na mięśnie zwieracza pęcherza moczowego.
Kurkuma dla układu moczowego
Kurkuma, czyli ostryż długi, to bylina z rodziny imbirowatych. Kurkuma często kojarzona jest z kuchnią — używa się jej jako przyprawy. Charakterystyczny smak i piękny kolor to jednak nie wszystko, co kurkuma ma do zaoferowania. Wykazuje ona bowiem różne właściwości zdrowotne. Jej głównym składnikiem jest kurkumina, która jest pomocna w zmniejszeniu zapalenia pęcherza. Kurkuma wpływa pozytywnie na drogi moczowe — wspomaga ona ich funkcje.
Bromelaina — poznaj jej pozytywny wpływ na układ moczowy
Bromelaina to roślinny enzym o wielu właściwościach leczniczych. Wspomaga układ moczowy i łagodzenie stanów zapalnych dróg moczowych. Jest pomocna w infekcjach przewodu moczowego. Usprawnia pozbywanie się z organizmu nadmiaru kwasu moczowego, którego podwyższone stężenie może prowadzić do chorób nerek, np. kamicy nerkowej.
Kiedy stosować suplementy na układ moczowy i nerki?
Warto rozważyć przyjmowanie suplementów na układ moczowy i nerki, m.in. jeśli:
- Pragniesz zmniejszyć ryzyko infekcji układu moczowego;
- Zmagasz się z zapaleniem i chorobami pęcherza moczowego;
- Masz zapalenie prostaty;
- Cierpisz na zaburzenia oddawania moczu;
- Masz nadreaktywny pęcherz;
- Chcesz usprawnić przepływ moczu;
- Zmagasz się z chorobami nerek;
- Pragniesz wspomóc pracę swoich nerek i ich regenerację;
- Zmagasz się z kamicą nerkową;
- Chcesz wzmocnić mięśnie pęcherza;
- Zmagasz się z BPH (łagodnym przerostem prostaty);
- Pragniesz pozytywnie wpłynąć na swoje drogi moczowe;
- Chcesz wspomóc swój układ moczowy.