Natur-Pharm.pl
Menu

Suplementy na układ nerwowy

Suplementy na układ nerwowy to preparaty zawierające substancje, które wspierają funkcjonowanie układu nerwowego. Do takich substancji zaliczyć można różne minerały, witaminy, kwasy tłuszczowe omega-3, a także inne substancje, takie jak cynk, selen czy magnez.

Układ Nerwowy

CHLORELLA, 120 KAPSUŁEK PREMIUM CHLORELLA, 120 KAPSUŁEK PREMIUM
Producent: Soul-Farm
Cena: 39,00 zł
zobacz więcej
ETAS®  60kaps. KOGEN ETAS® 60kaps. KOGEN
Producent: KOGEN
Cena: 159,00 zł
szt.
zobacz więcej
Forest Vitamin - NAC 600mg 250 kapsułek Forest Vitamin - NAC 600mg 250 kapsułek
Producent: Forest Vitamin
Cena: 90,60 zł
zobacz więcej

Minerały wspomagające pracę układu nerwowego

Wśród minerałów, które stanowią wsparcie dla układu nerwowego, można znaleźć m.in. cynk, selen oraz magnez. Cynk wpływa korzystnie na samopoczucie i może okazać się pomocnikiem w walce z depresją. Ma wpływ na prawidłowe przewodnictwo nerwowe i procesy poznawcze. Selen ma znaczenie dla prawidłowej pracy mózgu i ochrania jego komórki przed wpływem stresu oksydacyjnego. Ma pozytywny wpływ na nastrój oraz zdolność redukowania jego zaburzeń.

Magnez wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i pracę szarych komórek. Odżywia mózg i usprawnia jego pracę. Wpływa korzystnie na pamięć i koncentrację. Wspomaga walkę z przewlekłym zmęczeniem. Może okazać się pomocny także w walce z migreną. Koi nerwy i uspokaja. Magnez wspiera proces uczenia, co szczególnie powinno zainteresować uczniów, także studentów. Równie mocno docenią go osoby pracujące umysłowo. Uczeniu się oraz pracy umysłowej często towarzyszy picie dużej ilości kawy, co powoduje utratę magnezu z organizmu. To kolejny powód, dla którego osoby uczące się i pracujące umysłowo, powinny zainteresować się suplementacją tego minerału.

Witaminy, które doceni Twój układ nerwowy

Do grupy witamin, które pozytywnie oddziałują na układ nerwowy, należą m.in. pirydoksyna (witamina B6) i kobalamina (witamina B12). Pirydoksyna i kobalamina są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Pomagają w zniwelowaniu uczucia zmęczenia i znużenia. Pirydoksyna zwiększa przyswajalność cennego magnezu, o którego właściwościach napisaliśmy powyżej. Działa uspokajająco na układ nerwowy. Jest pomocna w przypadku zmagania się z bezsennością. Kobalamina wspiera funkcje psychologiczne i wpływa na ochronę nerwów.

Kolejnymi witaminami, które doceni układ nerwowego, są witamina C i witamina D. Witamina C ma duży wpływ na ochronę mózgu przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Reguluje objawy i pomaga w leczeniu bądź zapobieganiu różnym chorobom układu nerwowego. Może pozytywnie wpływać na samopoczucie. Witamina D wspomaga pracę układu nerwowego i procesy poznawcze. Wpływa pozytywnie na pamięć i koncentrację. Może zmniejszyć uczucie zmęczenia i znużenia. Docenią ją osoby wykonujące stresującą pracę i/lub pracę umysłową, osoby uczące się oraz osoby żyjące w stresującym środowisku.

Kwasy tłuszczowe omega-3 i ich znaczenie dla układu nerwowego

Kwasy tłuszczowe omega-3 także mają wpływ na układ nerwowy, i to nie mały. Są konieczne dla prawidłowego funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego oraz działają na niego ochronnie. Mają wpływ na procesy poznawcze, takie jak uwaga, pamięć oraz myślenie. Wspomagają walkę z różnymi chorobami układu nerwowego i zaburzeniami psychicznymi.

Ginkgobiloba - wpływ rośliny na układ nerwowy

Miłorząb dwuklapowy, określany jako miłorząb japoński i znany także jako ginkgobiloba, jest pochodzącym z Chin drzewem, bogatym w różne cenne substancje. Jego pozytywny wpływ na układ nerwowy polega na poprawie koncentracji i usprawnieniu procesów zapamiętywania i uczenia. Docenią go więc uczniowie, w tym studenci, osoby, które wykonują pracę umysłową oraz takie, które po prostu chcą wspomóc swoją pamięć i koncentrację. Docenią go również osoby w średnim wieku i osoby starsze, a także osoby chorujące na Alzheimera.

Kiedy sięgnąć po suplementy na układ nerwowy?

Warto zdecydować się na rozpoczęcie suplementacji, m.in. jeśli:

  •   pragniesz zadbać o swoje zdrowie i wspomóc funkcjonowanie oraz ochronę układu nerwowego;
  •   chcesz poprawić swoje procesy poznawcze;
  •   jesteś uczniem bądź po prostu spędzasz sporo czasu na nauce i chcesz usprawnić ten proces;
  •   wykonujesz pracę umysłową;
  •   zależy Ci na wydajniejszej pracy umysłu;
  •   chcesz poprawić swoją pamięć oraz koncentrację;
  •   dokucza Ci uczucie zmęczenia i znużenia;
  •   jesteś osobą narażoną na stres;
  •   pragniesz ukoić nerwy i poprawić swoje samopoczucie.

 

 

Wybrane dla Ciebie
SOLGAR Tran dorszowy 100 kapsułek
SOLGAR Tran dorszowy 100 kapsułek
51,84 zł
szt.
Forest Vitamin Urydyna Monofosforan 50g
Forest Vitamin Urydyna Monofosforan 50g
139,90 zł
szt.
SOLGAR Botaniczny Kompleks Dla Kobiet 30 kapsułek
SOLGAR Botaniczny Kompleks Dla Kobiet 30 kapsułek
134,97 zł
SOLGAR Male Multiple 60 tabletek
SOLGAR Male Multiple 60 tabletek
102,00 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl