Natur-Pharm.pl
Menu

Ekologiczne zioła i mieszanki ziół

Dobroczynny wpływ ziół znany jest na całym świecie od wieków. Zioła jednorodne, mieszanki ziół, susze znajdują różne zastosowanie zarówno w kosmetyce jak i w suplementacji diety. Zastosowanie w ziołolecznictwie wykazują różne części ziół jak również ich nasiona, czy pędy. Często wspomagają one organizm o wiele lepiej niż niejedne suplementy diety czy leki, a przy tym są bezpieczne pozbawione chemii i silnych skutków ubocznych. W naszym sklepie Natur-Pharm.pl znajdziesz zioła i susz, a także produkty sypkie pochodzenia roślinnego. Oferujemy starannie wyselekcjonowane zioła i mieszanki ziół, pochodzące najczystszych rejonów Polski. Oprócz ziół znajdziesz u nas również wartościowe nasiona, zawierające drogocenne składniki jak ostropest plamisty czy zalecany w każdej diecie błonnik.

Zioła

Acai 500 mg (100 szt.) Acai 500 mg (100 szt.)
Producent: NOW Foods
Cena: 66,27 zł
szt.
zobacz więcej
Acai ekstrakt - 5% antocyjanów 420 mg (90 kaps.) Acai ekstrakt - 5% antocyjanów 420 mg (90 kaps.)
Producent: Yango
Cena: 34,94 zł
zobacz więcej
Acai Powder (50 g) Acai Powder (50 g)
Producent: Kiki Health
Cena: 52,27 zł
szt.
zobacz więcej
Acerola Ekstrakt 25% (100 kaps.) Acerola Ekstrakt 25% (100 kaps.)
Producent: Boca Botanica
Cena: 43,02 zł
zobacz więcej
Acerola Pro Vita™ (90 kaps.) Acerola Pro Vita™ (90 kaps.)
Producent: Yango
Cena: 49,02 zł
zobacz więcej
AdaptoPOWER™ (60 kaps.) AdaptoPOWER™ (60 kaps.)
Producent: Labs212
Cena: 56,72 zł
szt.
zobacz więcej
Adrenal Energy Formula (120 kaps.) Adrenal Energy Formula (120 kaps.)
Producent: Life Extension
Cena: 190,98 zł
zobacz więcej
Adrenal Energy Formula (60 kaps.) Adrenal Energy Formula (60 kaps.)
Producent: Life Extension
Cena: 101,11 zł
zobacz więcej
Advanced Lipid Control (60 kaps.) Advanced Lipid Control (60 kaps.)
Producent: Life Extension
Cena: 115,96 zł
zobacz więcej
Affron (90 kaps.) Affron (90 kaps.)
Producent: Hepatica
Cena: 55,50 zł
szt.
zobacz więcej
African Mango (60 kaps.) African Mango (60 kaps.)
Producent: Swanson
Cena: 30,11 zł
szt.
zobacz więcej

W jakim celu stosować zioła?

Naturalne skarby matki natury, czyli zioła wspierają usuwanie toksyn z organizmu i zmniejszają ryzyko zachorowania na choroby neurologiczne. Wyciszają, poprawiają pracę układu pokarmowego, mają też pozytywny wpływ na trawienie i wiele innych. Większość najpopularniejszych ziół do picia jest bogatych w antyoksydanty, których głównym zadaniem jest walka z wolnymi rodnikami i stresem oksydacyjnym, na który jesteśmy stale narażeni oraz zapobieganie procesom starzenia organizmu.

Herbaty ziołowe, suplementy i leki ziołowe to naturalna, bezpieczna alternatywa dla syntetycznych produktów. Lecznicze właściwości ziół znane są od dawna, a ich wielokierunkowe działanie pozwala na leczenie wielu dolegliwości i utrzymanie dobrego zdrowia organizmu.

Jakie zioła stosować na dane dolegliwości?

Właściwości lecznicze ziół są związane z ich substancjami aktywnymi. Korzenie, kwiaty, nasiona, kora czy pędy wielu roślin są bogatym źródłem takich substancji, jak: flawonoidy, alkaloidy, przeciwutleniacze i inne związki wpływające na funkcjonowanie organizmu. Najczęściej wykorzystywane w lecznictwie zioła mają właściwości moczopędne, napotne, przeciwzapalne, wykrztuśne, odkażające, regeneracyjne czy przeczyszczające.

Co pić na trawienie?

Na problemy trawienne, takie jak: niestrawność, uczucie ciężkości czy wzdęcia, stosuje się miętę, koper włoski lub szałwię. Mięta jest popularnym środkiem używanym zwłaszcza w dolegliwościach żołądkowych, objawiających się bólami brzucha, wzdęciami, nudnościami, przy nieżytach żołądka i jelit, przy braku apetytu, w złym trawieniu tłuszczów oraz schorzeniach wątroby dróg żółciowych. Warto sięgnąć po taki napar po obfitym i ciężkostrawnym posiłku. Taką miętę oferuje np. marka Dary Podlasia. Firma oferuje zioła wysokiej jakości, dzięki współpracy tylko z zaufanymi dostawcami. Zachęcamy do tworzenia własnych mieszanek ziołowych, które wyróżniają się na rynku ręcznie tworzonymi opakowaniami.

Inne zioła, które wspomagają trawienie to m.in.: dziurawiec, kminek, lubczyk, anyż, mniszek, cząber, bazylia i majeranek. Pobudzają one wydzielanie soków trawiennych, redukują ilość gazów w jelitach, pobudzają perystaltykę jelit i ułatwiają trawienie.

Na zaparcia najpopularniejszym sposobem jest napar z senesu, jednak nie należy go stosować dłużej niż kilka dni. W przypadku biegunki warto stosować zioła, które regulują pracę jelit i hamują zbyt częste wypróżnianie. Takimi ziołami są liście babki lancetowatej, kasztanowiec, liście orzecha włoskiego, ziele cząbru lub pięciornik.  

Co pić na wątrobę?

Zioła wspomagające pracę wątroby mają działanie wielokierunkowe. Wspomagają regenerację, usprawniają pracę wątroby i działają ochronnie na jej komórki, ale również oczyszczają organizm z toksyn. Dodatkowo wspomagają pracę pęcherzyka żółciowego i działają żółciotwórczo i żółciopędnie, ułatwiając trawienie tłuszczów w pokarmach. Najlepsze zioła na wątrobę to suplementy i leki ziołowe oparte na wyciągach z takich roślin, jak ostropest plamisty, karczoch zwyczajny czy mniszek lekarski.

Ostropest stanowi najlepsze lekarstwo dla chorej wątroby za sprawą najważniejszego składnika – Sylimaryny. Jej zadaniem jest ochrona komórek wątroby, dlatego chroni wątrobę nie tylko przed zapaleniem typu B i C, ale także przed szkodliwymi czynnikami jak  alkohol, metale ciężkie czy leki. Sylimaryna podnosi również poziom glutationu. Glutation jest potrzebny organizmowi do neutralizacji wolnych rodników, detoksykacji i stymulacji układu odpornościowego.

Mniszek lekarski zawiera bogactwo różnych związków i substancji aktywnych biologicznie, takich jak gorycze, fitosterole, flawonoidy, karotenoidy, sole mineralne, witamina C, aminokwasy, białka, kwasy tłuszczowe, enzymy oraz lecytynę.

Każda z części mniszka posiada inne właściwości lecznicze i wykorzystywana będzie w innym celu. Korzeń wspomaga dolegliwości wątroby i leczenie żółtaczki. Kwiaty mniszka zawierają dużo lecytyny, skutecznej w schorzeniach wątroby. Liście działają moczopędnie, dzięki czemu pomagają w pozbyciu się nadmiaru wody, natomiast młode liście są źródłem prowitaminy A.

Ponadto, mniszek lekarski poprawia krążenie, obniża poziom glukozy we krwi i oczyszcza krew.

Napar z samego kwiatu można stosować przy skąpych krwawieniach macicznych, zakłóceniach miesiączkowania, zapaleniu przydatków,

Zarówno ostropest plamisty jak i mniszek lekarski możemy wybrać z oferty firmy Bieszczadzkie Herbarium. Ich produkty są odpowiednio wyselekcjonowane, dawkowane i przygotowywane, co świadczy o bezpieczeństwie ich stosowania. Proponujemy państwu zioła z Bieszczadów i Beskidu Niskiego, produkowane w tradycyjny i ekologiczny sposób.

Co pić na sen?

Leki ziołowe uspokajające i sprzyjające zasypianiu pomagają wyciszyć organizm, złagodzić skutki stresu oraz poprawić złe samopoczucie. Ich zaletą jest fakt, że stosowane doraźnie nie uzależniają. Najlepsze zioła na bezsenność to: kozłek lekarski, chmiel, lawenda lub melisa.

Melisa działa uspokajająco w nerwicach serca, poprawia apetyt i trawienie, wspiera leczenie chorób żołądka, działa rozkurczowo na mięśnie gładkie jelit, zmniejsza napięcie mięśni jelita grubego, działa przeciwbólowo, przeciwbakteryjnie oraz przeciwwirusowo. Melisa najlepsza będzie w postaci naparu. Dobrze zaparzoną należy popijać jako środek uspokajający i rozkurczowy kilka łyżek dziennie. Melisa dostępna jest np. w ofercie firmy Zielarnia Warmińska.

Pozostałe

Inne popularne zioła, które znajdą Państwo w sprzedaży to m.in.:

  •   dziurawiec zwyczajny - stosowany jako środek łagodzący objawy depresji, bezsenności,
  •   rumianek – przeciwzapalny, przyspieszający gojenie ran,
  •   krwawnik pospolity – pomocny przy schorzeniach przewodu pokarmowego,
  •   pokrzywa - stosowana w celu rozszerzenia naczyń krwionośnych oraz obniżenia ciśnienia krwi,
  •       skrzyp polny - zmniejsza ilość wypadających włosów i łamliwość paznokci, poprawia stan skóry,
  •       czystek - zmniejsza poziom złego cholesterolu,
  •   lipa – działa jako środek napotny.

Jak widać zioła wykazują szereg funkcji: działanie uspokajające, przeciwdepresyjne, ściągające, antyseptyczne, przeciwzapalne, rozkurczające, przeciwskurczowe, przeciwwirusowe, ułatwiające zasypianie, kojące lub przeciwalergiczne, więc odpowiednio dobrane, mogą pomóc w szeregu dolegliwości.

Wybrane dla Ciebie
Garlic Oil Concentrate (250 kaps.)
Garlic Oil Concentrate (250 kaps.)
39,38 zł
szt.
Energy Renew (30 kaps.)
Energy Renew (30 kaps.)
146,64 zł
Marshmallow Root 500 mg (90 kaps.)
Marshmallow Root 500 mg (90 kaps.)
36,96 zł
szt.
Grape Seed Extract 200 mg (60 kaps.)
Grape Seed Extract 200 mg (60 kaps.)
90,66 zł
szt.
Garlic Oil Perles (250 kaps.)
Garlic Oil Perles (250 kaps.)
63,00 zł
szt.
Celery Seed Extract 100 mg (60 kaps.)
Celery Seed Extract 100 mg (60 kaps.)
77,40 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl